Oct 26

Амстердам-Львів / Lviv-Аmsterdam Book Forum 2014

Tag: новиниfabula @ 18:52

(see English version below)

Існує багато способів дістатися з Амстердаму до Львова, однак немає жодної прямої дороги. Якщо не маєш авта, потрібно робити щонайменше одну пересадку. Коли я вперше їхала до Амстердаму, то добиралася туди автобусом, потягом та автівкою. Того разу мені потрібно було перевезти чимало речей зі Львова, та з Познані до мого нового гуртожитку, тому цей шлях виявився найоптимальнішим. Мандрівка тривала понад 24 години, однак воно того вартувало. На щастя, їхала я не сама. Зі мною був мій чоловік та мої друзі ;)

10704029_10205232580917432_3633720882316561134_n

Наступна моя подорож була значно коротшою. Оскільки цього року вийшли друком дві мої книги: “Подорож до Котанії” (АртАреа) та “Намалюй мене пташкою” (Дискурсус), мені неабияк кортіло потрапити на Форум Видавців хоча б на один день, та обговорити ці книги з колегами по перу, з друзями та однодумцями. Отож, я відклала усі інші справи, закинула на плечі наплічника і вирушила в дорогу. Того разу у мене було обмаль часу (лише три дні вільних від лекцій та семінарів), тому я полетіла літаком (чи вірніше, літаками). На жаль, прямих рейсів Львів-Амстердам, не існувало,і мені довелося обиртати між рейсами із пересадкою у Києві або у Варшаві. Політ через Варшаву виявився коротшим та дешевшим, то ж я, не вагаючись, вибрала саме його.

Моя мандрівка розпочалася на світанку. Я сіла на метро і поїхала в напрямку аеропорту; на зупинці під назвою Староцерковна я пересіла на автобус і той помчав поміж безлюдними полями, крізь густий туман і темні тунелі до равликоподібного амстердамського аеропорту. На моє здивування, літак затримався майже на годину і коли я нарешті прибула до Варшави то була голодною як вовк. Їжа у Варшавському аеропорту мене розчарувала. У мене склалося таке враження, що там усе готується з думкою: “Покупець все одно сюди не швидко повернеться… “. Ціни скажені, а їжа така паскудна немов у дешевій забігайлівці. А найгірше те, що вибір кафе дуже обмежений: одна кафешка з налисниками та з напоями; інша з гарячими стравами на вагу. У першій кафешці є цілих 2 види налисників і мокрв’яний сік вичавлюють із непочищеної недомитої моркви; у другій: шпинат коштує майже стільки ж як м’ясо; єдина різниця: шпинату можна взяти трішки, тоді як рибу-м’ясо можна придбати лише великими шматками. Словом, надивилася я на місцеву їжу і пообіцяла собі, що наступного разу неодмінно візьму із собою в дорогу багато горішків та фруктів. Відтак голодна і невдоволена я сіла на літак до Львова і о 9 вечора уже була в маленькому, але зручному аеропорту ім. Данила Галицького. До мого дому я поїхала таксівкою, позаяк транспортне сполучення Львівського аеропорту з Центром міста, щиро кажучи, жахливе. Єдиною втішною думкою у цій ситуації було те, що таксі у Львові коштує стільки ж як квиток на метро в Амстердамі… Отак і минула п’ятниця.

Суботу я присвятила відвідинам книжкового фестивалю та спілкуванню з друзями і родичами. Зранку я відвідала презентацію “Подорожі до Котанії” у музеї Друкарства, а по обіді презентацію “Намалюй мене пташкою” у Головній Дитячій бібліотеці міста Львова на вулиці Винниченка. Обидві презентації принесли мені море позитивних емоцій. Людей було не багато, але розмова вийшла дуже цікавою. Як то кажуть, справа не в кількості, а в якості. На цих презентаціях (та поміж ними) мені вдалося поспілкуватися із моїми друзями, котрі водночас є моїми читачами, видавцями, редакторами, колегами, відтак я була неабияк задоволеною, що я таки приїхала. Друзі, дякую, що були зі мною! На жаль, у зв’язку з браком часу, не вдалося побачити усіх кого хотілося. Але так завжди буває. Особливо на Форумі.

У неділю я знову помчала до аеропорту і полетіла до Варшави. Паспортний контроль в аеропорту Шопена довів мене до шаленства. Я дві години стояла у довжелезній черзі для “не членів”, котра повзла як черепаха. Тоді як черга для громадян Євросоюзу просувалася вперед доволі швидко. Можливо, причиною було те, що для “європейців” було три черги, а для всіх решту – лише дві. А можливо, усе відбувалося так повільно, тому що служба контролю ретельно прискіпувалася до кожної рисочки у паспортах “не європейців”, тоді як для громадян країн, що є членами Євросоюзу, процедура виглядала значно простіше: показав, що маєш паспорт і йди гуляй. Ось так. І хай після цього хтось мені скаже, що “кордонів не існує”! Сміятимуся, аж плакатиму.

Ледве встигнувши на літак до Амстердаму, я подумки вилаялася і виглянула у маленьке кругле віконце. Небо було хмарним і крізь густу білу пелерину годі було щось розгледіти. Я заходилася читати статтю про мистецтво портрету (моє домашнє завдання на понеділок) і навіть не помітила як проминуло півтори години. Коли на дворі запанували сутінки літак приземлився в Амтердамі. Не проходячи жодних перевірок, контролів абощо я рушила на автобусну зупинку. Коли я дісталася до гуртожитку на дворі було темно як у льосі. Мандрівка завершилася.

 

Journey from Amsterdam to Lviv in order to get to Catland 

There are many ways to get from Amsterdam to Lviv, thought, all of them require the usage of at least two types of transport. When I first came from Lviv to Amsterdam I traveled by bus, by train, and by car (many thanks to Joanna Karmińska ;) this means that apart from moving through Ukraine and the Netherlands, I crossed Poland and Germany. The journey took more than 24 hours, but I managed to transport loads of stuff to my dormitory (the help of my husband was essential :)

During the second journey I was in a hurry, so I took a plane. The reason why I had to get to Lviv as quick as possible was a huge Book Fair called Book Forum. This year I was pleased to present there two books of mine: “The Journey to Catland” (ArtArea) and “Draw Me as if I Was a Bird” (Discursus). And as I had only one weekend free from classes and lectures I spent all Friday and Sunday on the journey, and only one day (the Saturday) was dedicated to the presentations and to my friends and relatives. Unfortunately, I was not able to see all my friends (though, I was really eager to do so). Fortunately, I had a great time communicating with my readers, publishers and editors during and after the presentations. Thanks for being there with me!

Speaking about the journey, I must admit that it was tiresome. There is no plane from Amsterdam to Lviv, one should fly at least in two different planes. Amsterdam-Kiev, Kiev-Lviv or Amsterdam-Warsaw, Warsaw-Lviv. I have chosen the second option, because it’s quicker and cheaper. I started my journey at 6 am. Getting to the Schiphol Airport in Amsterdam was pretty easy (there is a well-organized transport connection: a few buses and trains move from the city to the airport). The plane was delayed (it happens even in the Netherlands, there everything must be according to the schedule), but I had enough time between planes, so it wasn’t a problem. Luckily for me, I had managed to read the whole chapter about the art of portrait for the Tuesday seminar.

When I eventually achieved Warsaw, I was hungry as a wolf. The food in the Chopin Airport was a total disappointment: extremely expensive, tasteless and disgusting. I promised myself that next time I would travel with nuts and fruits in my bag :) Hungry and angry I took the second plane.

Around 9 pm the plane landed in the small, but cosy Lviv Airport of Danylo Halytskyi. It turned out that the transport connection from Airport to the City Centre of Lviv was not so magnificent as in Amsterdam. The best solution was to take a taxi. The good news was that the taxi in Lviv cost approximately as much as a metro ticket in Amsterdam…

Coming back to Amsterdam, I moved by the same route, though the queue of passport control in the Warsaw Airport was much more time-consuming this time. Actually, this was not one queue, but five long lines: 3 – for people (which moved quiet quickly) and 2 – for non-EU citizens (that moved as a snail). Thus, dear European friends, don’t you ever tell me that “there are no borders in our globalized world”, I feel them all the time. Because of this snaily moving line I nearly missed my plane! Happily, I managed to run fast enough to take my seat before the plane took off. As soon as we were between the snow-white clouds, I continued to read the text for Literature Vizualised seminar. When the sky was dark blue and the first stars appeared I reached Amsterdam.

IMG_6213

IMG_6214

10612851_10205232645519047_5503007421319250771_n

10616300_847188598626274_3989369605445125856_n

123Catland

DSC_6119

DSC_6137

IMG_4912

IMG_4913

 

All photos are made by Halyna Rys, Myroslav Rys and Andrij Pavlyshyn

Залишити коментар