Apr 13

Крила та казки

Tag: новиниfabula @ 21:55

Відвідала школу-ліцей “Оріяна”. В рамках літературного марафону “Час читати!”зустрілася із 6-7 класами. Побалакали про книги, про поезію та про казки. Зачитала учням один зі своїх коротких творів та кілька красивих віршів Б.-І. Антонича, Ж. Превера, Л. Костенко. Щиро кажучи, із 7-м класом вести розмову важче, ніж, скажімо, із третім або навіть п’ятим. Можливо, труднощі у спілкуванні зумовлені підлітково-переломним віком, а може шкільна програма із літератури відбиває бажання читати (адже у шостому-сьомому класі вивчають стародавні епоси, Вергілія, Шота Руставелі, “Тараса Бульбу”, “Фауста” – котрих у 13 років далеко не всі можуть сприйняти).

Приємно було поглянути на школу, у якій я провела 10 років, очима вільної людини, пройтися порожніми коридорами, побачити знайомих вчителів. Школа ця доволі молода – їй 16 рочків. При будівництві не шкодували ані білої цегли, ані фарб для розпису стін, а тому усю її будівлю не вдалось охопити звичайним об’єктивом камери, довелося вжити режиму “Панорама” у стільниковому телефоні. І ось перед вами “Оріяна” у всій її величі:

Маленька прибудова зліва – школа для молодших класів, великий блок попереду – два із чотирьх крил школи. До речі про крила, у гімні школи-ліцею є слова: “Оріяно – ми твої крила…” Така ось вона крилата;)

Усередині школи – різноманіття усіх барвів веселки: блакитні, зелені, піщано-жовті стіни із розписами, створеними у різні роки і, підозрюю, різними художниками. Ті стіни, котрі ще не встигли розмалювати, обклеєні стін-газетами, виставками дитячих малюнів, дошкою пошани, дошкою відмінників навчання і таке інше.
Над дверима їдальні – розпис на склі, що імітує вітраж та запрошує поласувати булочкою зі склянкою пересолодженого чаю. Щоправда, запах їдальні мені ніколи не подобався. Він схожий на суміш духу горілої олії, варених сосисок, хлорованої водяної пари та металевих баняків. У світі є сталі незмінні речі, до них належить, власне, запах приміщення. Сьогодні, коли я проминула їдальню, перед очима промайнуло минуле. Майнуло і минуло;)
На відміну від констант, у цьому світі багато динамічних речей, які завжди у русі. Так, за час моєї відсутності, у школі непомірно збільшилась кількість вазонків, двері із ДВП замінили на дерев’яні – з’явилися нові декорації. Однак на вікнах і далі ґрати, а при вході охорона.
один коментар to “Крила та казки”

  1. Efandy says:

    В моєму рідному Калуші колишній хімкомбінат “Хлорвініл” переіменували на “Оріану”. Тому думка про школу з аналогічною назвою викликcає в мене дещо пінкфлойдівські асоціації :)

Залишити коментар